O nas

Zapraszamy do przedszkola

„Zaczarowany ołówek”
w Giebułtowie przy ul. Orlich Gniazd 30

 

Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek ‘’ mieści się przy ul. Orlich Gniazd w Giebułtowie w miłej i spokojnej i zielonej okolicy, z dogodnym dojazdem.
Tuż przy budynku znajduje się duży, monitorowany plac zabaw. Nasz lokal znajduje się na parterze, jest jasny, przestronny i ładnie wyposażony w kolorowe mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne.

Zapraszamy dzieci od 2,5  do 5 roku życia

Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 17.00

Działamy przez cały rok, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej w dniach 21.07.2018 – 12.08.2018 oraz tygodnia w trakcie ferii zimowych. 

Naszym zadaniem jest objęcie Państwa dzieci troskliwą opieką, przygotowanie do podjęcia edukacji w szkole oraz stworzenie ciepłej, serdecznej , domowej atmosfery, sprzyjającej wspólnej, radosnej i zgodnej zabawie oraz nauce.

Gwarantujemy dzieciom poczucie bezpieczeństwa, oraz serdeczną opiekę, zrozumienie i wsparcie życzliwych i profesjonalnych wychowawców.

przedszkole

Pragniemy zapewnić Państwa dzieciom:

  • Przygotowanie do osiągnięcia gotowości szkolnej
  • Rozwijanie wrażliwości emocjonalnej, umiejętności współpracy, oraz innych umiejętności społecznych, niezbędnych do nawiązywania pierwszych przyjaźni
    i budowania dobrych relacji w grupie rówieśników.
  • Rozwijanie sprawności ruchowej dzieci i kształtowanie zdrowych nawyków poprzez codzienną gimnastykę oraz spacery i zabawy na świeżym powietrzu.
  • Rozwój u dzieci wrażliwości estetycznej i umiejętności wypowiadania się przez sztuki plastyczne, muzykę i małe formy teatralne. Poprzez zabawy artystyczne dzieci rozwijają nie tylko wyobraźnię i sprawność manualną potrzebną podczas nauki w szkole ale również umiejętność otwartej komunikacji i współpracy w grupie. A najważniejszym efektem naszych zajęć jest dziecięca radość i satysfakcja z efektów własnej pracy!
  • Zajęcia dodatkowe wspomagające rozwój fizyczny i intelektualny dzieci (rytmika, zajęcia językowe)
  • Różnego rodzaju atrakcje; wycieczki, występy teatrzyku, udział w konkursach, wyjazdy do teatru lub muzeum, uroczystości okolicznościowe,
  • Współpracę z rodziną w procesie wychowania

Przedszkole „Zaczarowany ołówek”  korzysta z programu edukacji przedszkolnej “Ku dziecku”, który został nagrodzony w konkursie MEN na najlepszy program wychowania przedszkolnego. Jego autorki to Barbara Bilewicz-Kuźnia i Teresa Parczewska z Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej Instytutu Pedagogiki UMCS.

Treści zawarte w programie KU DZIECKU zachęcają nauczyciela do pracy opartej na działaniu, indywidualizacji i różnicowaniu we wszystkich obszarach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym i fizycznym. Program akcentuje wspieranie rozwoju dziecka, umożliwianie zaspokajania jego aktualnych potrzeb oraz dostosowywanie zadań do rozpoznanego poziomu rozwojowego.

Program ma na celu przygotować dzieci do edukacji szkolnej, kładziemy szczególny nacisk na rozwój naszych podopiecznych: społeczny,  intelektualny oraz twórczy. Szczegóły programu znajdują się w zakładce dla rodziców.

Realizujemy własne programy autorskie w zakresie zajęć artystycznych. Dbamy też o wysoką jakość materiałów (pędzli, farbek itp.) używanych przez dzieci podczas naszych zajęć, tak, aby zajęcia w naszym przedszkolu przynosiły im wiele radości.

 

Całodzienne wyżywienie w naszym punkcie przedszkolnym zapewnia firma cateringowa specjalizująca się w przygotowywaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków wyłącznie dla dzieci.

Nadchodzące wydarzenia